Przepis na płatki owsiane z bananami i orzechami na śniadanie

Kulinaria, Przepisy

Owsianka kakaowa z bananem i orzechami czyli przepis na dietetyczne płatki owsiane na śniadanie

Przepis na płatki owsiane na śniadanie? To dziecinnie prosty pomysł na śniadanie dostarczające nam mnóstwo energii, witamin i minerałów. Może też zastąpić niejednokrotnie deser, ale w odróżnieniu od nich jest to propozycja zdrowa – bez cukru i znacznie mniej kaloryczna. Owsianka kakaowa z bananami i orzechami jest doskonała dla naszego zdrowia, znając wartości odżywcze płatków owsianych, w tym obecności substancji działających antydepresyjnie i likwidujące zły nastrój, możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, że po takim śniadaniu czeka nas energetyczny dzień pełen uśmiechu:) Dobry przepis na płatki owsiane to sposób na zdrowe i pyszne na śniadanie, które długo utrzymuje sytość i dodaje nam energii na cały dzień.

Składniki:

  • 1 szklanka mleka lub wody
  • 1/2 szklanki płatków owsianych
  • 1 łyżka kakao
  • 1 duży banan
  • 1 łyżka miodu (opcjonalnie)
  • 1/2 łyżeczki cynamonu
  • garść orzechów lub innych bakalii

Przegotowanie:

Do garnuszka wsypujemy płatki owsiane.

Dodajemy szklankę mleka lub wody, dodajemy kakao. Gotujemy ok 5 minut – aż płatki rozmiękną. Pamiętajmy, aby co jakiś czas mieszać, bo płatki lubią przywierać do dna.

Tak przygotowaną owsiankę kakaową wyjmujemy do miseczki. (Możemy ją dosłodzić łyżką miodu – najlepiej nie dodawać w trakcie gotowania żeby miód nie stracił swoich wszystkich wartości odżywczych). Dodajemy cynamon. Banana kroimy i dodajemy do owsianki razem z innymi bakaliami.

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script><!-- [et_pb_line_break_holder] --><ins class="adsbygoogle"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> style="display:block; text-align:center;"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-layout="in-article"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-format="fluid"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-client="ca-pub-7687890302612305"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-slot="9325360020"></ins><!-- [et_pb_line_break_holder] --><script><!-- [et_pb_line_break_holder] --> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});<!-- [et_pb_line_break_holder] --></script>

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: