Różnorodne kostiumy i maski karnawałowe, jak i samo przebieranie – jest świetną formą zabawy, która pozwala wcielać się dziecku w postać swojego ulubionego bohatera z filmu i bajki. Dzieci powinny mieć możliwość tego typu zabaw nie tylko w czasie karnawału, ale także podczas codziennej zabawy. Taka forma aktywności doskonale rozwija wyobraźnię dziecka, a także pozwala poczuć się kimś „nadzwyczajnym”.

Chcąc wywołać uśmiech na twarzy dziecka warto zapewnić mu możliwość przebierania się w ulubione postacie z bajek. W tym celu możemy samodzielnie wykonać ją w domu przy użyciu dostępnych nam środków jak karton czy filc. Zachęcamy do zrobienia jej wspólnie z dzieckiem. Chyba nikogo nie musimy przekonywać ile radości i jakie konsekwencje niosą takie wspólne kreatywne zajęcia. Jedynym wymaganym elementem jest odrobina wyobraźni i kreatywności. Maska filcowa nie wymaga dużego nakładu finansowego, do tego jest bezpieczna dla Twojego dziecka.

Dziewczynki często marzą o wcielaniu się m.in. w postać delikatnej i dobrej wróżki, księżniczki, czy królowej. Dopasowując maskę dla dziecka sami możemy dobrać ulubione kolory, a kiedy się znudzi możesz samodzielnie dokładać kolejne elementy, błyszczące dżety, piórka itd. modyfikując ją wedle upodobań Twojej pociechy.

Zespół kreatywme.pl przygotował dla Was prosty szablon maski filcowej dla małej królowej lodu lub księżniczki. Maskę można wydrukować samodzielnie na domowej drukarce i potraktować jako szablon maski, dzięki któremu wytniemy ją z filcu lub kartonu. Niski koszt, niedługi czas wykonania – za to długie godziny zabawy;)

Bawcie się dobrze:)

 

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: