Bez dwóch zdań koty oraz psy są wspaniałymi towarzyszami. Z nimi można się bawić po prostu całymi godzinami. Jednak jak wszystko inne również psy i koty mają swoje wady. Jedną z nich (chyba najpoważniejszą) jest sierść. Zatem każdy na pewno zadaje sobie często pytanie jak pozbyć się sierści z ubrań i mebli ?

Sierść na kocach, sierść na ubraniach, sierść na tapicerce i sierść na dywanie to chleb powszedni. Gdy tylko się nie obrócimy, tam widzimy sierść. Gdzie tylko nie usiądziemy, tam znajduje się jeszcze więcej sierści. Właśnie z tego powodu zadajemy sobie pytanie jak skutecznie oraz trwale pozbyć się sierści z ubrań oraz mebli? Na to pytanie znajdziemy pewnego rodzaju odpowiedzi. Musimy zapoznać się z poradami, które jednocześnie są odpowiedzią na pytanie – jak pozbyć się sierści z ubrań i mebli? Po pierwsze najważniejsze jest to, że naszego psa czy też kota należy regularnie wyczesywać. Gdy usuwamy sierść wyleniałą, to jednocześnie zapobiegamy jej osadzeniu się zarówno na meblach jak i także na naszych ubraniach. Obowiązkowo do czesania czy to psa czy też kota potrzebujemy specjalnie zaprojektowanej szczotki czy też specjalnie zaprojektowanego grzebienia.

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script><!-- [et_pb_line_break_holder] --><ins class="adsbygoogle"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> style="display:block; text-align:center;"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-layout="in-article"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-format="fluid"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-client="ca-pub-7687890302612305"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-ad-slot="9325360020"></ins><!-- [et_pb_line_break_holder] --><script><!-- [et_pb_line_break_holder] --> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});<!-- [et_pb_line_break_holder] --></script>

Druga podpowiedź to karmienie swojego zwierzaka tylko i wyłącznie zdrową karmą. Musi ona zawierać kwasy omega – 3. Kwasy te wzmacniają i to znacznie futro. Dodatkowo także redukują ilość wyleniałej sierści. Należy także utrzymywać w czystości dom. Nie zda się na nic usuwanie sierści z ubrania. Już za chwilę zauważymy na ubraniach kolejną partię kłaków. Należy zatem regularnie odkurzać, ale nie tylko nasze dywany. Należy odkurzać także krzesła oraz kanapy. Do tego celu można użyć specjalnej szczotki, która pozbiera dokładnie sierść. Należy także ścierać kurz z telewizorów oraz z monitorów. Kilka razy w miesiącu należy także prać koce, kapy oraz innego rodzaju nakrycia, na których nasz pies czy też nasz kot przebywał. Nie należy jednak ich prać z ubraniami, które ubieramy na co dzień. Gdy dalej zastanawiamy się jak pozbyć się sierści z ubrań, to teraz znajdziemy na to pytanie odpowiedź. Sposobem najprostszym jest kupienie rolki specjalnej z taśmą czy też szczotki do czyszczenia ubrań. Gdy jednak rzeczy takich nie posiadamy w naszym domu, to możemy użyć taśmy pakowej, która świetnie się sprawdza. Gdy odkurzamy ubrania, to powinniśmy wykorzystać wszystkim znane gumowe rękawiczki. Należy je zwilżyć wodą. Kolejny krok to zetrzeć nimi sierść, która znajduje się bezpośrednio na ubraniach. Sierść przyklei się w sposób doskonały do rękawiczki.

Jak widać na powyższym są sposoby dzięki, którym pytanie „Jak pozbyć się sierści z ubrań i mebli?” jest pytaniem łatwym, na które znajdujemy masę sposobów. Z całą pewnością powyżej wymienione sposoby okażą się pomocne. Z sierścią da się wygrać i wcale nie jest to nierówna walka. Alternatywą dla problemów z sierścią jest kupno psów, o takich rasach które nie gubią włosów. Jakby nie było jest to rozwiązanie świetne, ale nie można nikomu nakazać kupić tą, a nie inną rasę. Musimy wiedzieć przy zakupie psa czy też kota, że czeka nas masa obowiązków.

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: