Nie ma co się oszukiwać, kawa ma zarówno wielu zwolenników, którzy wielbią się w jej aromacie oraz smaku, jak i przeciwników, którym nie przypada ona do gustu. Spora część osób pije ją każdego dnia, inni jedynie okazjonalnie. Wykorzystujemy ją, jako pobudzającą używkę, jednak mało kto wie, że kawa ma wpływ na odchudzanie. Jak się okazuje, jest to niezwykle istotne, w szczególności dla osób, które dbają o swoją linię. Czy kawa rzeczywiście odchudza? Jaka jest zależność między kawą a odchudzanie? Co wiemy o odchudzającej kawie?

Kawa na odchudzanie, czyli jej pozytywne właściwości

Korzyści, jakie niesie za sobą picie kawy, naprawdę nie brakuje. Jest nim między innymi zbawienny wpływ na sam proces odchudzania. Dlaczego? Jest to spowodowane pewnymi właściwościami, które jak się okazuje, mają niemałe znaczenie w dbaniu o linii. Jakimi?

  • Kofeina. To właśnie ten składnik, jaki znajdziemy w kawie, jest odpowiedzialny za pobudzanie naszego układu nerwowego, co prowadzi do wytwarzania adrenaliny. Do czego to prowadzi? Oczywiście do pobudzenia, jednak również do aktywowanie komórek, które pomagają nam w spalaniu tłuszczu. Wraz z odpowiednią dietą ta cecha kawy może pomóc nam w osiągnięciu pożądanego, ujemnego bilansu energetycznego. Z kolei on sprzyja całemu procesowi odchudzani;
  • Zwiększony metabolizm. Jest również niezwykle ważna właściwość kawy, która pozwala nam na jej łączenie z procesem odchudzania. Systematyczne picie czarnej kawy sprawia, że nasz proces trawienia jest znacznie przyśpieszony, co oczywiście prowadzi do skutecznej walki z niechcianymi kilogramami;
  • Pobudzenie procesu termogenezy. To również bardzo istotna cecha, która stymuluje nasz organizm do wytwarzania potrzebnego ciepła. W związku z tym kalorie są wykorzystywane do ogrzania naszego ciała, a my tracimy zbędne kilogramy;
  • Mniejszy apetyt. Zostało udowodnione, że picie kawy może doprowadzić do znacznie mniejszego łaknienie. Jest to krótkotrwałe uczucie, które pojawia się ze względu na podniesioną ilość glukozy we krwi z powodu przyswajania kofeiny. Obniżenie apetytu jednak może trwać znacznie dłużej ze względu na to, że w kawie znajduje się kafestol. Jest to związek, który współgra z receptorami opioidowymi, co neguje proces ich łączenia z opioidami. Mówiąc prosto, regularne picie kawy prowadzi do obniżenia czerpanej przyjemności z na przykład spożywania słodyczy, co skutkuje mniejszym apetytem. W związku z tym nie możemy tego nazwać bezpośrednim związkiem między odchudzaniem a kawą, jest to jednak pomocne uzupełnienie całego procesu.

czy kawa wpływa na odchudzanieJak powinno wyglądać picie kawy na odchudzanie?

Mimo tego, że kawa cechuje się wieloma cudownymi właściwościami, to nie możemy zapomnieć, że nie jest to magiczny napój, który zamieni nasze ciało na takie, jakie sobie wymarzymy. Jeśli chcemy, aby kawa na odchudzanie dobrze działała, powinniśmy ją przygotowywać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim musimy zrezygnować z używania cukru. Jest to bardzo oczywiste działanie, o którym w dalszym ciągu spora część z nas zapomina. Co więcej, w odchudzającej kawie nie powinno znaleźć się mleko. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie czarnego napoju bez tego dodatku, możemy zdecydować się na mleko sojowe lub niskoprocentowe. Ponadto należy zapomnieć o dodawaniu jakichkolwiek słodkich syropów.

Interesująca kawa odchudzająca

Z myślą o tych, którzy z picia kawy chcą czerpać maksimum przyjemności oraz umacniać jej odchudzające działania, zostały opracowane specjalne mieszanki kaw, które są znacznie bogatsze w składniki aktywne oraz przyprawy niż klasyczny produkty. Ich zadaniem jest ponadprogramowe stymulowanie naszego organizmu. Jak się jednak okazuje, nie musimy od razu biec do sklepu i kupować kaw, które sygnowane są sloganami o odchudzaniu. Jedyne co musimy zrobić to zakupić dobrą kawę oraz kilka innych składników. Jakich? Należy do niej dodać olej kokosowy, miód oraz przyprawę korzenną. Właśnie taka mieszanka pozwoli nam na uzyskanie cudownego działania oraz znacznie umocni korzyści, jakie płyną z picia kawy.

Czy kawa z masłem na odchudzanie ma sens?

Olej kokosowy w połączeniu z kawą brzmi całkiem nieźle, jednak masło to dla wielu całkowita abstrakcja. Mimo tego spora część z nas słyszała, że to właśnie ten produkt może być bardzo pomocny w walce z dodatkowymi kilogramami. Jak to działa? Sama kawa powoduje hamowanie łaknienia, jednak jest to bardzo krótkotrwały efekt. Jeśli natomiast połączymy kofeinę z tłuszczem, skutek takiego działania zostanie znacznie przedłużony. Jest to świetne rozwiązanie, które pomoże nam w walce z ciągłym podjadaniem. Został opracowany przez Amerykanów, a teraz praktykuje go wiele osób z całego świata. Dodanie do kawy masła pomoże nam w odchudzaniu jeszcze bardziej.

Ile kalorii możemy stracić poprzez picie kawy?

Nie ma co się oszukiwać, prawda jest taka, że samo picie kawy nie wystarczy, aby się odchudzić. Jeśli jednak połączymy ten proces z odpowiednią dietą oraz regularną aktywnością fizyczną, będziemy mogli liczyć na zadowalające efekty. Możemy jednak średnio przyjąć, że osoba, która jest aktywna fizycznie, może pozbyć się, z pomocą kawy nawet 200 kalorii więcej niż bez niej. W przypadku osoby, która prowadzi tak zwany siedzący tryb życia, będzie to jednak wartość dwukrotnie mniejsza. Są to jednak czynniki zupełnie zależne od wagi oraz naszego organizmu, dlatego powinniśmy zbyt bardzo brać sobie ich do serca.

Jakie są negatywne skutki picia kawy?

Nie ma co się oszukiwać, wszystko ma swoje wady, jak i zalety. Dokładnie tak samo jest z kawą. Negatywnymi skutkami picia kawy jest:

  • Zaburzenia funkcjonowania układu krążenia;
  • Działanie moczopędne, które prowadzi do odwodnienia komórek;
  • Zmniejszanie ilości wchłanianego białka oraz żelaza. W związku z tym osoby, które cierpią na anemię, powinny pić maksymalnie jedną filiżankę kawy dziennie;
  • Wypłukiwanie wapna oraz magnezu z organizmu;
  • Podrażnienia przewodu pokarmowego;

Nie możemy także zapomnieć, że kawa przenika przez łożyska, a co za tym idzie, dociera do płodu. Udowodnione, że picie kawy zwiększa ryzyka poronienia oraz obumarcia płodu. W związku z tym kobiety w ciąży również nie powinny jej nadużywać.

 Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: