Biały i ładny uśmiech nie musi wiązać się z marzeniem o specjalistycznym, wybielającym zabiegu. Dzięki czarnej paście do zębów z węglem aktywnym to może być twoja codzienność. Wystarczy, że zachowasz podstawowe zasady higieny jamy ustnej i min. dwa razy w tygodniu wyczyścisz zęby szczoteczką z czarną pastą. Używanie tego produktu szybko przynosi efekt wybielenia i utrzymuje go na długo – bez wydawania tysięcy złotych na technologiczne rozwiązania. Jak działa czarna pasta do zębów? Na czym polega aktywność węgla i jakie opinie są najczęściej spotykane?

Wybielająca czarna pasta do zębów z aktywnym węglem – jak działa?

Węgiel aktywny zawarty w czarnej paście, wybiela zęby poprzez usuwanie osadu nazębnego pochodzącego np. z częstego picia kawy, herbaty i palenia papierosów. Absorbuje wszystkie zanieczyszczenia i tym samym hamuje zmianę zabarwienia szkliwa. Ma dodatkowo właściwości antybakteryjne, co może przyczyniać się do zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł. Pasta z węglem aktywnym reguluje poziom pH w ustach, ale nie może być stosowana przez cały czas. Warto używać ją na zmianę z innymi, zwykłymi pastami. Oprócz tego zaleca się nitkowanie przestrzeni między zębowych, czyszczenie języka i płukanie jamy ustnej płynem przeciwbakteryjnym – np. z chlorheksydyną.

Czarna pasta do zębów – składniki

pasta whitify carbon opiniePasta z węglem aktywnym ma większość składników pochodzenia naturalnego. Dzięki temu jest postrzegana jako bezpieczna do stosowania i przyjazna błonom śluzowym jamy ustnej. Sam węgiel aktywny pochodzi np. z drzewa bambusowego lub eukaliptusowego. Wśród innych ważnych składników niektórych czarnych past znajduje się m.in. ksylitol (min. Whitify Carbon), który chroni przed odkładaniem się płytki nazębnej i rozwojem bakterii – zwłaszcza tych, które odpowiadają za próchnicę. To związek organiczny zastępujący cukier – bakterie nie mają wtedy źródła pożywienia. Decydujące są także wyciągi roślinne np. z koszyczka rumianku. To w naturze tkwi źródło cennych minerałów, dlatego coraz częściej korzysta się z niej przy produkcji nie tylko past, ale i kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jakie efekty przynosi używanie czarnej pasty?

Wybielająca czarna pasta do zębów z aktywnym węglem nie zadziała na zęby już przebarwione np. wskutek palenia papierosów, obfitego kamienia nazębnego czy też zasinionego zęba z powodu np. stanu zapalnego miazgi. To propozycja dla osób, które mają zadbane i zdrowe zęby, ale chcą je bardziej wybielić ze względu np. na częste picie kawy. Efekty w takich przypadkach są widoczne już po 2-4 użyciach. Regularne korzystanie z pasty – np. 2 razy w tygodniu, utrzymuje efekt. Nie zaleca się codziennego stosowania m.in. ze względu na właściwości ścierające. Z wybielania czarną pastą nie powinny też korzystać osoby ze słabym szkliwem i aparatem ortodontycznym.

 

Wybielanie zębów czarną pastą a opinie użytkowników

Pozytywne opinie o czarnej paście rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Użytkownicy chwalą skuteczność, wydajność i lekki, miętowy smak poszczególnych past. Czarna pasta do zębów zyskuje też stopniowo przychylność stomatologów, którzy na początku sceptycznie podchodzili do tego produktu. Jeszcze kilka lat temu, kiedy dopiero wchodził na polski rynek, niska popularność nie zapowiadała sukcesu. Ciekawość zainspirowanych klientów i ich doświadczenie pokazało jednak, że węgiel aktywny ma rzeczywiście moc wybielania. Pozytywne opinie na temat wybielających past do zębów z węglem aktywnym stają się coraz bardziej powszechne co wiąże się z ich wyjątkową skutecznością.

Przegląd produktów – opinie

Jakie pasty z węgla drzewnego oferuje obecnie rynek? Jest to między innymi pasta EcoDent, która promowana jest np. przez blogerki modowe i celebrytki. Swoją popularność zawdzięcza m.in. ekstraktowi z zielonej herbaty, który – tak samo jak ten stosowany w naturalnych balsamach – ma za zadanie chronić i zapobiegać rozwojowi infekcji. Aż 93% składników jest pochodzenia naturalnego, a dodatkową zaletą jest cena. Czarna pasta do zębów firmy Ecodent to średnio koszt ok. 20 zł za 100 ml. Innym popularnym produktem w podobnej cenie jest australijska pasta White Glo Deep Stain Charcoal Set – często sprzedawana również w zestawie z czarnym płynem wybielającym. Produkty tej firmy również skutecznie likwidują kamień nazębny, wybielają szkliwo i mają swoich zwolenników. W zawartości znajduje się fluorek 1000 ppmF, który tworzy na szkliwie zęba warstwę ochronną, zapobiegającą erozji. Z kolei pasta Seysso Carbon Black cechuje się dodatkiem oleju kokosowego. Jest tłoczony na zimno i uwalnia wiele witamin oraz minerałów potrzebnych dla zachowania zdrowia jamy ustnej. Ostatnim i chyba najciekawszym produktem jaki warto wymienić to wybielająca pasta do zębów Whitify Carbon która może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami i jest polecana również przez dentystów jako jedyna na rynku nie zawierająca szkodliwego fluoru. Whitify Carbon to pasta o wyjątkowym składzie zawierającym ksylitol który posiada właściwości hamujące rozwój próchnicy co stawia pastę Whitify Carbon jako lidera i naszego faworyta w kwestii wybielania zębów.

Podsumowanie

  • Węgiel aktywny to skuteczny składnik wybielający pochodzący z natury.
  • Pasty do zębów na bazie węgla są czarne, ale niektóre w kontakcie z wodą zmieniają barwę na białą w trakcie czyszczenia.
  • Pasty z węglem chronią dodatkowo przed rozwojem bakterii próchnicznych, wzmacniają szkliwo i w zależności od składników mogą utrzymywać równowagę pH w ustach.
  • Wybielanie czarną pastą działa wyłącznie na zdrowych zębach – usuwa osad powstający np. w wyniku częstego picia kawy, herbaty, alkoholu lub palenia wyrobów tytoniowych.
  • Przeciwwskazaniami do stosowania past z węglem jest obecność aparatu ortodontycznego i słabe szkliwo zęba.
  • Nie wskazane jest codzienne stosowanie czarnej pasty. Warto to robić 2-4 razy w tygodniu, na zmianę z inną, neutralną pastą, bez efektu wybielającego.
  • Popularność wybielania zębów za pomocą naturalnych, czarnych past, rośnie też wśród stomatologów, którzy polecają ten produkt pacjentom.

Produkty polecane przez naszych czytelników:

Whitify Carbon

Zdecydowanie najbardziej zaawansowana i Jedyna czarna pasta wybielająca zęby w naszym zestawieniu która nie posiada fluoru. Udowodniono iż nadmiar fluoru powoduje znaczna degradacje szkliwa zębów a co za tym idzie ułatwia powstawanie próchnicy. Dodatkowo Whitify Carbonw swoim składzie zawiera ksylitol który w naturalny sposób zapobiega powstawaniu próchnicy.

www.whitify-carbon.pl

Blanx

Blanx – Poza węglem aktywnym, pasta Blanx ma również porosty arktyczne, krzemionkę i jony fluoru. Porosty usuwają przebarwienia, krzemionka oczyszcza bez efektu ścierania szkliwa, a jony fluoru wzmacniają je i hamują procesy odkładania się osadu. Badania wykonywane z użyciem pasty Blanx udowodniły, że przyspiesza proces remineralizacji szkliwa i zapewnia pełną ochronę zębów przed namnażającymi się w jamie ustnej bakteriami.

Ecodenta

Ecodenta – posiada ekstrakt z zielonej herbaty bezkofeinowej i popularnością cieszy się przede wszystkim wśród kobiet. To produkt, który wzmacnia efekt wybielający, chroni przed bakteriami i kamieniem nazębnym, a przy tym ładnie pachnie i smakuje. Ecodenta nie ma żadnych PEGów, SLSów i sztucznych konserwantów – pastę stworzono we współpracy ze stomatologami, dlatego polecana jest w gabinetach dentystycznych.

NatureON

Czarna pasta do zębów NatureOn cechuje się intensywnością miętowego zapachu i skutecznym wybielaniem zębów. W trakcie mycia zmienia barwę na białą, pieni się i rozprzestrzenia w jamie ustnej tak jak zwykła pasta, dzięki czemu nie pobrudzisz np. szczoteczki. Jak wskazuje sama nazwa produktu, dominują tu ekologiczne i naturalne składniki potrzebne dla zdrowia zębów.

UltraBlanc

UltraBlanc – głównymi składnikami produktu są: węgiel aktywny, fluor, ekstrakty z koszyczka rumianku i porostu islandzkiego. Pastę można stosować już od 12. roku życia. UltraBlanc oczyszcza i utrzymuje biel zębów. Jest łagodna w smaku i wykazuje działanie profilaktyczne. Skutecznie zapobiega przebarwieniom, rozwojowi bakterii czy odkładaniu się osadu. Posiada ksyliton – bezpieczne dla jamy ustnej zastępstwo cukru, które dba też o równowagę pH.

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: