Biały i ładny uśmiech nie musi wiązać się z marzeniem o specjalistycznym, wybielającym zabiegu. Dzięki czarnej paście do zębów z węglem aktywnym to może być twoja codzienność. Wystarczy, że zachowasz podstawowe zasady higieny jamy ustnej i min. dwa razy w tygodniu wyczyścisz zęby szczoteczką z czarną pastą. Używanie tego produktu szybko przynosi efekt wybielenia i utrzymuje go na długo – bez wydawania tysięcy złotych na technologiczne rozwiązania. Jak działa czarna pasta do zębów? Na czym polega aktywność węgla i jakie opinie są najczęściej spotykane?

Wybielająca czarna pasta do zębów z aktywnym węglem – jak działa?

Węgiel aktywny zawarty w czarnej paście, wybiela zęby poprzez usuwanie osadu nazębnego pochodzącego np. z częstego picia kawy, herbaty i palenia papierosów. Absorbuje wszystkie zanieczyszczenia i tym samym hamuje zmianę zabarwienia szkliwa. Ma dodatkowo właściwości antybakteryjne, co może przyczyniać się do zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł. Pasta z węglem aktywnym reguluje poziom pH w ustach, ale nie może być stosowana przez cały czas. Warto używać ją na zmianę z innymi, zwykłymi pastami. Oprócz tego zaleca się nitkowanie przestrzeni między zębowych, czyszczenie języka i płukanie jamy ustnej płynem przeciwbakteryjnym – np. z chlorheksydyną.

Czarna pasta do zębów – składniki

pasta whitify carbon opiniePasta z węglem aktywnym ma większość składników pochodzenia naturalnego. Dzięki temu jest postrzegana jako bezpieczna do stosowania i przyjazna błonom śluzowym jamy ustnej. Sam węgiel aktywny pochodzi np. z drzewa bambusowego lub eukaliptusowego. Wśród innych ważnych składników niektórych czarnych past znajduje się m.in. ksylitol (min. Whitify Carbon), który chroni przed odkładaniem się płytki nazębnej i rozwojem bakterii – zwłaszcza tych, które odpowiadają za próchnicę. To związek organiczny zastępujący cukier – bakterie nie mają wtedy źródła pożywienia. Decydujące są także wyciągi roślinne np. z koszyczka rumianku. To w naturze tkwi źródło cennych minerałów, dlatego coraz częściej korzysta się z niej przy produkcji nie tylko past, ale i kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jakie efekty przynosi używanie czarnej pasty?

Wybielająca czarna pasta do zębów z aktywnym węglem nie zadziała na zęby już przebarwione np. wskutek palenia papierosów, obfitego kamienia nazębnego czy też zasinionego zęba z powodu np. stanu zapalnego miazgi. To propozycja dla osób, które mają zadbane i zdrowe zęby, ale chcą je bardziej wybielić ze względu np. na częste picie kawy. Efekty w takich przypadkach są widoczne już po 2-4 użyciach. Regularne korzystanie z pasty – np. 2 razy w tygodniu, utrzymuje efekt. Nie zaleca się codziennego stosowania m.in. ze względu na właściwości ścierające. Z wybielania czarną pastą nie powinny też korzystać osoby ze słabym szkliwem i aparatem ortodontycznym.

<